آموزش شلوار انتخابات بیمارستان ریاست مجلس

آموزش: شلوار انتخابات بیمارستان ریاست مجلس بیمارستان انتخابات ریاست جمهوری خبر زیر ذره بین

شناسایی 12 قمر تازه در مدار مشتری

محققان با استفاده از تلسکوپ 4 متری بلانکو «Blanco» توانستند 12 قمر تازه را در مدار مشتری شناسایی کنند.  شناسایی 12 قمر تازه در مدار مش..

ادامه مطلب

محقق ایرانی روش جدیدی جهت تقویت سیمان اختراع کرد

یک محقق ایرانی در تحقیقی روش جدیدی جهت بازیافت فیبرکربنی و تقویت قدرت سیمان اسفنجی اختراع کرده است. محقق ایرانی روش جدیدی جهت تقویت سیمان ا..

ادامه مطلب

افزایش حافظه با یک ایمپلنت مغزی

پژوهشگران آمریکایی در بررسی اخیر خود ادعا کردند می‌توان حافظه انسان را با استفاده از ایمپلنت مغزی زیاد کردن داد.  افزایش حافظه با یک ا..

ادامه مطلب

اختراع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

یک شرکت آمریکایی قصد دارد با عرضه یک باتری بی‌سیم که نیازی به تعویض ندارد، از دور ریختن هر سال باتری‌ها جلوگیری کند. اختراع یک باتری قلمی که هیچ گ..

ادامه مطلب

ساخت ربات‌هایی که مثل حشرات واکنش‌ها می‌کنند

جمعی از مهندسان دانشگاه کورنل روی برنامه نویسی جدیدی کار کرده‌اند که براساس آن ربات هم سایز حشرات‌ با تقلید از نحوه عملکرد مغز آنها کار می‌کنند. ..

ادامه مطلب

هورمون مهم عامل تمایز انسان و حیوان معرفی شد

سال‌ها بود دانشمندان این پرسش را که چه چیزی موجب می‌شود مغز انسان با گونه‌های متفاوت دیگر بر روی کره زمین متفاوت باشد، بارها و بارها تکرار می‌کردند تا بالاخ..

ادامه مطلب

نخستین ایستگاه فضایی چین تا آوریل 2018 نابود می‌شود

اولین ایستگاه فضایی چین موسوم به”تیانگونگ-1″ در حال کم کردن ارتفاع است و قطعا تا ماه آوریل سال 2018 میلادی وارد جو زمین شده است و نابود خ..

ادامه مطلب