آموزش شلوار انتخابات بیمارستان ریاست مجلس

آموزش: شلوار انتخابات بیمارستان ریاست مجلس بیمارستان انتخابات ریاست جمهوری خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است / لودریان مدعی شد

وزیر خارجه فرانسه با تاکید بر لزوم پایبندی به توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران مدعی شد که کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است.

کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است / لودریان مدعی شد

لودریان مدعی شد: کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است

عبارات مهم : امنیت

وزیر خارجه فرانسه با تاکید بر لزوم پایبندی به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران مدعی شد که کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است.

به گزارش ایسنا، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه امروز دوشنبه پیش از شروع نشست وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا مدعی شد کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت که به موجب آن قدرت موشکی اش محدود می شود را نقض کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم پایبندی به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران گفت: این توافق از انتشار سلاح هسته ای جلوگیری می کند.

لودریان در رابطه با تصمیم اخیر ترامپ جهت ترساندن تعلیق تحریم ها گفت: تمدید تعلیق تحریم های مربوط به توافق هسته ای به مدت 4 ماه تنها شبیه یک هشدار است.

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به این که «امروز درمورد نتیجه های توافقه هسته ای گفت وگو خواهیم کرد»، مدعی شد: کشور عزیزمان ایران باید به قطعنامه 2231 شورای امنیت احترام بگذارد، همچنین ما دلواپس تلاش های کشور عزیزمان ایران جهت ایجاد بی ثباتی در لبنان، یمن، سوریه و منطقه هستیم.

به گزارش ایسنا ، وزیر امور خارجه فرانسه قبل از این اعلام کرد که قرار است پنجم مارس به کشور عزیزمان ایران سفر کند تا در گفت وگو با مقامات این کشور راجع به پرسشها منطقه ای، توافق هسته ای و برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران گفت وگو کند.

لودریان همچنین گفته است که آن ها گفت وگوهایی را با کشور عزیزمان ایران بر سر پرسشها منطقه ای و موشکی کشور عزیزمان ایران شروع کرده اند.

هرچند لودریان موارد نقض از نظر خود را مطرح نکرده ولی مجید تخت روانچی معاون سیاسی رییس جمهور پیش از این و در پاسخ به صحبت اخیر ترامپ که به اتصال عنوان موشکی به هسته ای پرداخته و گفته که در قانون آمریکا باید بحث توان موشک و هسته ای در کنار یکدیگر قرار بگیرد، گفته بود: این بخش نیز از جمله مباحثی است که ما به هیچ وجه قبول نمی کنیم؛ لیکن اولا ارتباطی میان توان موشکی و فعالیت هسته ای خود قائل نیستیم و موشک های ما جهت حمل سلاح هسته ای طراحی نشده اند، بنابراین مشمول بر قطعنامه 2231 نیز نمی شوند. ما در مورد فعالیت های دفاعی مان نه از کسی اجازه می گیریم و نه به کسی اجازه اظهارنظر می دهیم؛ بحث های دفاعی کشور عزیزمان ایران قابل مذاکره نیستند و ما این عنوان را نیز خیلی صریح و روشن در گفت وگو با اروپایی ها و سایر کشورها و همچنین به صورت علنی اعلام کرده ایم.

کشور عزیزمان ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است / لودریان مدعی شد

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | توافق | فرانسه | قطعنامه | توان موشکی | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz